BROUMOVSKO - B
... je má milovaná rodná hrouda. Zde jsou zajímavá místa z CHKO Broumovsko. Po kliknutí na foto se fotogalerie pustí automaticky dokola (pokud se ti výměna fotek bude zdát moc rychlá nebo pomalá, použij vpravo dole tlačítko stop a fotografie si posouvej dle svého uvážení pomocí šipek).
01 - Bezděkov nad Metují - barokní Kostel svatého Prokopa z roku 1727, socha svatého Jana Nepomuckého, kříž s Kristem
02 - Bělý - od zvoničky proti proudu Třeslice, kolem rybníku na úpatí Broumovských stěn, pod Okolnicí a V Koutě kolem srubu Šarkán k prameni Třeslice
03 - Božanov - Božanovský lom a okolí
04 - Broumov - Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta (chodby, refektář, knihovna, klášterní Kostel svatého Vojtěcha) /vnitřní/
05 - Broumov - Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta, prelatura, balustráda, Klášterní kostel svatého Vojtěcha, Muzeum Broumovska /venkovní/
06 - Broumov - klášterní zahrady, socha sv. Josefa, kašna, vodojem, památník opata Jakuba II. Chmela, klášterní dub (zasazený k poctě svatby princezny Sisi), kuželník, dům zahradníka (dnes galerie) a pohledy ze zahrady na klášter
07 - Broumov - Kostel Panny Marie z roku 1449 (dřevěný kostelík, kříž svatého Benedikta, náhrobní desky ze 16. - 20. století, pomník Rakousko-Pruské války 1866, kříž s Kristem)
08 - Broumov - Kostel sv. Petra a sv. Pavla, Kostelní náměstí, hradby s reliéfními pískovci (náhrobní kameny z bývalého farního hřbitova)
09 - Broumov - Mírové náměstí, Mariánský sloup a osm svatých, kašna s chlapci nesoucí vodotrysk, park Alejka s lavičkou Aloise Jiráska a Liščí potok (Voigtsbach)
10 - Broumov - Mírové náměstí, Schrollův park, klášterní zahrada, hladomorna, hřbitovní Kostelík Panny Marie /zima/
11 - Broumov - Silvestr 2022, 2023
12 - Broumov - výhledy od Vodojemu, park Dětské hřiště (původně zahrada u měšťanských vil z konce 19. století) a Schrollův park za ouřadem (Josef Edler von Schroll, * 1821 v Hejtmánkovicích u Broumova, zakladatel textilky)
13 - Broumovské stěny - Božanovský špičák (ze Slavného po Kamenné cestě na Slavenskou vyhlídku, přes Pánův kříž na Junáckou vyhlídku a do Bludiště, na Soví hrádek a nakonec Signál a Třeslice) /zima/
14 - Broumovské stěny - Božanovský špičák (z Božanova přes Machovský kříž na Pánův kříž a do skalní ZOO na Božanovském špičáku, a pak přes Zelený hájek na Korunu)
15 - Broumovské stěny - Božanovský špičák (přes Machovský kříž k Zabitému, přes Signál do Bludiště a přes Junáckou vyhlídku k Pánově kříži)
16 - Broumovské stěny - Čertova tchyně (pod hřebenem od úpatí z martínkovické strany)
17 - Broumovské stěny - Hřiby (někdy zvané Kamenné nebo Slavenské), Čertova tchyně a skalní věž Žebřík (příchod od Martínkovic přes Zaječí rokli a Dobytčí stezku)
18 - Broumovské stěny - Kamenná brána a Velká kupa (nahoru od martínkovické obory)
19 - Broumovské stěny - Kovářova rokle (z Hvězdy do Kovářovy rokle s odbočkou k reliéfu Madony ve skále, pod roklí vlevo na Panskou cestu a okruhem kolem svatého Václava vzhůru přes Supí koš zpět ke Hvězdě)
20 - Broumovské stěny - Laudonovy valy (od rybníka Hony na hřeben na Laudonovy valy a na Honský Špičák, vyhlídka na Broumov a Javoří hory)
21 - Broumovské stěny - Laudonovy valy, Panna a Strážná hora (od Pasou přes Honský Špičák na Laudonovy valy a dále směr Hvězda přes skalní vyhlídku Panna, kolem Kačenky a přes Strážní horu)
22 - Broumovské stěny - Slavenská vyhlídka (od obory z Martínkovic směr Zaječí rokle a nad roklí vlevo přes Čertovy děti na vyhlídku, a pak za vyhlídkou k horolezecké věži Lucifer)
23 - Broumovské stěny - Slavenské skály (od Zaječí rokle pod Slavenskou vyhlídkou a Luciferem, kolem Třešňové rokle a pramenů Martínkovického potoka na Pelovku)
24 - Broumovské stěny - Strážní stezka (hřebenovka, pasáž mezi Kotlem a Pánovou věží, a pak dolů do rokle ke Svatému Václavu)
25 - Broumovské stěny - Strážní stezka (hřebenovka, střední pasáž mezi Kotlem a Hvězdou, přes Supí hnízdo a Skalní divadlo)
26 - Broumovské stěny - Strážní stezka (pohledy na Stěny od letiště + hřebenovka, střední pasáž mezi Kotlem a Hvězdou, přes odbočku do Kovářovy rokle)
27 - Broumovské stěny - Suchdolský bor, Pánova cesta
28 - Broumovské stěny - Suchý vrch
29 - Broumovské stěny - Zaječí rokle (po pravé straně při výstupu vzhůru na náhorní plošinu horolezci zvanou Sherwood)
30 - Broumovské stěny - Zaječí rokle (nad Zaječí roklí a zároveň vpravo od Dobytčí stezky při výstupu směrem na Hřiby)
31 - Broumovské stěny - Zaječí rokle (nad Zaječí roklí a zároveň vlevo od Dobytčí stezky při výstupu Zaječí roklí vzhůru směrem na Slavný)
Milan Škoda - všechna práva vyhrazena od roku 2005