... pokud jste turisté jednotlivci, rodinky či malé skupinky, a chcete se kochat přírodou Broumovska, přeskočte na rubriku Broumovsko, kde máte abecedně seřazené výlety (včetně fotografií), což můžete použít jako tipy na své vlastní výlety.
... pokud jste větší skupina, například škola, domov dětí, turistický klub, zájezd seniorů, oddíl ap., a máte zájem o zorganizování pěkného výletu s turistickým průvodcem, který připraví po domluvě trasu, poskytne vám výklad o historii skalních měst a povypraví dětem o geologii, složení skal, fauně a flóře skalních měst, popřípadě pro děti nachystá ve skalách hádanky o ceny, pak je tato stránka určena vám.
I - jednodenní výlet s průvodcem, mimo placený okruh Adršpašských a Teplických skal - například do skal Jiráskových, na rozhlednu Čáp, na Křížový vrch, na Adršpašský hrad, na stolovou horu Ostaš či do Broumovských stěn.
a/
průvodcem připravená trasa, geologický a historický výklad, soutěžní otázky pro děti o ceny - do 30 účastníků bez ohledu na věk - 70 Kč / osoba.
b/
průvodcem připravená trasa, geologický a historický výklad, soutěžní otázky pro děti o ceny - 31 a více účastníků bez ohledu na věk - 50 Kč / osoba.
II - jednodenní výlet s průvodcem na placený okruh Adršpašských a Teplických skal (vstup přes skály Teplické) - například Teplický okruh, Rokliny, Sedm schodů, Vlčí rokle, Adršpašský okruh, Pískovna.
a/
vstupenka do skal + průvodcem připravená trasa, geologický a historický výklad, soutěžní otázky pro děti o ceny - do 30 účastníků bez ohledu na věk - 120 Kč / osoba.
b/
vstupenka do skal + průvodcem připravená trasa, geologický a historický výklad, soutěžní otázky pro děti o ceny - 31 a více účastníků bez ohledu na věk - 100 Kč / osoba.

III - třídenní výlet s průvodcem, ať už na placené okruhy Adršpašských a Teplických skal, nebo i mimo tyto okruhy v okolí (například rozhledna Čáp, Jiráskovy skály, Křížový vrch nebo Adršpašských hrad). Cena za třídenní pobyt je stanovena coby jednorázový balíček, kdy pedagog či vedoucí výpravy nemusí nic dalšího zařizovat a o vše se postaráme. Cena zahrnuje pobyt v Penzionu Tara v Teplicích nad Metují nebo v Penzionu Radvanice v Radvanicích, a to buď pondělí až středa, nebo středa až pátek. Pobyt s plnou penzí začíná první den obědem a končí třetí den snídaní. V ceně je započítán dále průvodce s výkladem o skalách, odměny pro děti za správné odpovědi na soutěžní hádanky, vstupenky do skal.

a/
do 15 let - základní školy, kluby, oddíly - cenový balíček 2.000 Kč / osoba.
b/
15 - 18 let - střední školy, učiliště, kluby - cenový balíček 2.200 Kč/ osoba.
---Pro školy a skupiny, které nehledají nocleh a je v jejich možnostech dorazit na domluvené místo dopoledne, strávit pak přibližně 3 - 7 hodin na výletě s průvodcem (dle vybrané varianty), a navečer se vrátit domů. V případě dotazů či rezervací pište na blindarium@seznam.cz či volejte na 773 641 210 (pokud přes den neberu telefon, tak jsem ve skalách, kde není signál a nevím, že mi někdo volá, zkuste zavolat po 17. hodině).
 
TEPLICKÉ SKÁLY - základní dolní okruh (6 km / 4 hod)
informační letáček
Teplické skály (výlety 09 - 16)
podrobné webové stránky
   
TEPLICKÉ SKÁLY - dolní a horní okruh (10 km / 6 hod)
informační letáček
Teplické skály (výlety 09 - 16)
podrobné webové stránky
   
KŘÍŽOVÝ VRCH + ADRŠPAŠSKÝ HRAD (6 km / 5 hod)
informační letáček
Křížový vrch (výlety 04, 05, 06)
Adršpašský hrad (výlet 02)
   
OSTAŠ + MUZEUM MERKUR (4 km / 5 hod)
informační letáček
Muzeum stavebnice Merkur (01)
Ostaš (výlety 02, 03, 04)
   
BROUMOVSKÉ STĚNY + HVĚZDA (6 km / 3 hodiny)
informační letáček
Broumovské (výlety 19, 25, 26)
Klášter (výlety 04, 05, 06)
   
BROUMOVSKÉ STĚNY + KOVÁŘKA (8 km / 4 hodiny)
informační letáček
Broumovské (výlety 19, 25, 26)
Klášter (výlety 04, 05, 06)
 
---Pro školy a skupiny, které potřebují zajistit stravu a ubytování. Toto vše zajišťujeme v našich dvou penzionech. Penzion Tara v Teplicích nad Metují (vzdálenost od Adršpašsko-Teplických skal 500 metrů, kapacita 28 lůžek), a v Radvanicích pak Penzion Radvanice (vzdálenost od skal 8 km, jedna zastávka vlakem do skal, zpět zastávky tři, kapacita 90 lůžek). Třídenní pobytové akce s výlety do skal probíhají v režimu pondělí až středa, nebo středa až pátek. Níže uvedený program je orientační, po domluvě je možné jej na přání upravit a kromě výletu do skal se dá domluvit i výlet vlakem či linkovým autobusem třeba do Muzea stavebnice Merkur v Polici nad Metují, nebo do Benediktinského kláštera v Broumově. V případě dotazů či rezervací pište na blindarium@seznam.cz či volejte na 773 641 210 (pokud přes den neberu telefon, tak jsem ve skalách, kde není signál a nevím, že mi někdo volá, zkuste zavolat po 17. hod).
---O jaké výlety půjde během třídenního pobytu konkrétně, to se domluvíme, a program sestavíme na přání z výše uvedených výletů jednodenních.
1. den - dopoledne příjezd, oběd, po obědě kratší výlet s průvodcem či bez průvodce (dle domluvy) do skal s předpokládaným návratem před večeří, večeře.
2. den - snídaně, celodenní výlet s průvodcem, a s balíčky na cestu místo oběda, výlet na domluvenou a vybranou trasu, soutěže o různé ceny, přestávky na občerstvení, možnost zakoupení turistických suvenýrů, návrat před večeří, večeře.
3. den - snídaně, krátký výlet po okolí s instrukcemi od průvodce, ale bez průvodce, balení k odjezdu, odjezd.
 
Milan Škoda - všechna práva vyhrazena od roku 2005