PENSION RADVANICE (Broumovsko - Radvanice)
Pension Radvanice nese stejnojmenný názvev jako obec Radvanice, která se nachází v nadmořské výšce 530 m n/m na okraji CHKO Broumovsko. Obec je ukryta na úpatí Jestřebích hor, kterým vévodí z dáli již viditelná rozhledna Žaltman, pohádkové sídlo loupežníka Lotranda. Jestřebí hory odnepaměti tvořily obranou hradbu proti nájezdům od severu a dodnes jsou poseté desítkami bunkrů a obraných opevnění, po celé své délce od Trutnova až po Hronov. Z druhé strany je obec chráněna pásem nádherných Adršpašských a Teplických skal.
Tato stránka jest neveřejná a informace v ní jsou určené pro učitele a vedoucí výprav (školy v přírodě, lyžáky, adaptační kurzy, výlety, kluby, sportovní soustředění). Po kliknutí na vybrané téma v rozdělovníku (vlevo), se buď posunete níže, anebo se na daném místě otevřete soubor v pdf formátu pro čtení či tisk.
objednávky ubytování pan Škoda  
773 641 210
objednávky ubytování pan Škoda   blindarium@seznam.cz
turistický průvodce pan Škoda   773 641 210
turistický průvodce pan Škoda   blindarium@seznam.cz
adresa Pension Radvanice   č. 170, 542 12 Radvanice
tísňové volání   112
hasiči   150
policie   158
záchranka (z Trutnova, do 30-ti minut)   155
bankomat   -
lékárna   -
zubní ordinace MUDr. Magda Grätzová, středisko Radvanice č.p. 25 (od penzionu 50 m); pondělí, úterý a středa 8.30 - 14.30, čtvrtek 10.30 - 17.00, pátek 8.30 - 12.00 h.   499 897 411
praktický lékař MUDr. Ladislav Záveský, středisko Radvanice č.p. 25 (od penzionu 50 m); pondělí a pátek 8.00 - 11.30, středa 13.00 - 17.00 h.   776 008 880
nemocnice Trutnov, pohotovost, Gorkého 8, Trutnov (pohotovost po - pá 16 - 22, so/ne 8 - 22)   499 866 111
nemocnice Trutnov, zubní pohotovost, Gorkého 8, Trutnov   499 735 921 nebo 922
Česká pošta, Radvanice č.p. 173 (na stejném místě je prodejna potravin, od penzionu 300 metrů); pondělí a středa 14.00 - 18.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00 - 12.00 h.   499 897 901
 
-SLUŽBY ZDARMA
--- Lůžkoviny - při příjezdu jsou již povlečené. Před odjezdem prosíme všechny ubytované, aby povlečení svlékli a nechali ležet na lůžku, děkujeme.
--- Dětské městečko Malíčkov - přímo u penzionu je oplocené dětské hřiště s malými domečky + pískoviště + houpačky.
--- Bazén - v letních měsících přímo u penzionu k dispozici bazén 6 x 4 metry, teplota vody dle počasí. Dozor u bazénu si zajišťuje vedoucí výpravy.
--- Sál a jídelna k dispozici v přízemí (kapacita 100 dětí).
--- Klubovna, zároveň sloužící jako učebna, je k dispozici v prvním patře. Lze využívat TV, plátno a data projektor, DVD přehrávač, tabuli, stolní hry, knihy, časopisy, stolní tenis.

--- Diskotékový taneční sál k dispozici v přízemí - v sále je hudební vybavení a aparatura, kterou školy a skupiny mohou využít pro soutěže, hry, karneval či diskotéku, včetně světel, baru a taneční tyče. Je jen potřeba, aby si zájemci sebou přivezli připravené písničky v mp3 (nebo jiném hudebním formátu), buď v notebooku nebo v mobilu, abychom vaše zařízení mohli připojit k našemu zvukovému pultu, a pak už si písničky můžete pouštět sami.

--- Ohniště - venkovní ohniště vedle penzionu, včetně malého posezení. Palivo připravíme, klacky na opékání zapůjčíme.
--- Trampolína - v letních měsících u pensionu (maximálně 3 děti za dozoru rodičů či pedagogů).
--- Sportovní hala (víceúčelový sál a tělocvična) - pro školy během pobytu zdarma, je součástí pensionu. Rozměry 20 x 16 m, strop 9 m, parkety, 2 hřiště bedminton, 1 hřiště volejbal, míče, sítě, žíněnky, fotbalové branky, florbalové branky, závěs pro akrobatický rock and roll, šatny, sprchy, toalety. Pódium 6 x 15 m, galerie 30 míst, bar a občerstvení 40 míst, celková kapacita sálu při pořádání akcí je 300 míst.
--- Obecní travnaté fotbalové hřiště je volně přístupně a nachází se asi 100 metrů za pensionem, vedle školy.
--- Venkovní krytá zahrádka - je před pensionem, a pokud není obsazena místními hosty za účelem stravování, lze ji bezplatně také využívat.
--- wifi k dispozici po celém pensionu (heslo předáváme vedoucímu výpravy).
--- Dětský koutek s plůtkem a hračkami v rohu jídelny.
--- Úschovna kol ve venkovní garáži.
--- Školkám a školám v případě zájmu můžeme zdarma poskytnout člověka, se kterým se můžete domluvit (pokud bude mít volno), a který vám připraví pěší turistický výlet a půjde s vámi jako průvodce, včetně výkladu o skalách se soutěžními otázkami a drobnými odměnami, například při výletě do Teplických a Adršpašských skal (pan Škoda, viz Kontakty).
-SLUŽBY PLACENÉ
--- Restaurace a bar (dle denní nabídky).
--- Sauna (dle aktuálního ceníku, cca 400 Kč/h).
--- Stolní fotbal (10 Kč), kulečník (60 Kč), šipky (5 Kč).
--- Při exkurzi do nedalekého měděného dolu Bohumír, sleva 10%.
 
--- Maximální ubytovací kapacita penzionu je 90 osob.
--- Běžná praxe nástupu na ubytování je dopolední příjezd a plnou penzi začít obědem. V tomto případě v den odjezdu plná penze končí snídaní a odjezd bývá též dopoledne. Po domluvě s provozním penzionu, lze udělat výjimku, ubytování začít podvečerním příjezdem a plnou penzi začít večeří. V tomto případě v den odjezdu plná penze končí obědem, nebo balíčkem místo oběda na cestu.
--- Apartmány - celkem 38 lůžek. Jsou buď 1 nebo 2 pokojové se 2 až 6 lůžky. Vybavení: sprchový kout, WC, TV-SAT a wifi. Na plánku pokojů jsou označené jako pokoje č. 1 - 6 (viz Mapy a Nákresy). V těchto apartmánek budou ubytovaní učitelé či vedoucí.
--- Pokoje - celkem 52 lůžek. Jsou 2 až 8 lůžkové. Pokud je v nákresu pokojů u sprchy/WC uvedeno NE, pak je sociální zařízení společné na chodbě, kde jsou dámské a pánské zvlášť. Pro běžné pokoje je pak wifi a TV společná na klubovně. V plánku pokojů jsou označené č. 7 - 14 (viz Mapy a Nákresy).
--- K dispozici na zapůjčení je dětská postýlka včetně povlečení, dětská židlička a vanička na koupání dětí.
--- Pro nenáročné - vlastní spacák a vlastní karimatka, max 14 osob na pokojích, k tomu 50 až 70 míst ve sportovní hale. Oddělené sprchy a WC.
číslo pokoje
1.1
1.2
1.3
2
3
4
počet místností
2
1
1
1
1
1
počet lůžek
5+3
3
2
3
3
3
z toho lůžka patrová
0
0
0
0
0
0
sprcha/WC
ano
ano
ano
ano
ano
ano
 
číslo pokoje
5
6
7
8
9
10
počet místností
2
2
1
1
1
1
počet lůžek + přistýlky (*)
3+3*
3+3*
6
6
6
6
z toho lůžka patrová
0
0
2
2
2
2
sprcha/WC
ano
ano
ne
ne
ne
ne
 
číslo pokoje
11.1
11.2
12
13
14
15
počet místností
1
1
1
1
1
1
počet lůžek
8
6
3
3
7
4
z toho lůžka patrová
2
2
0
0
2
2
sprcha/WC
ne
ne
ne
ne
ne
ne
 
--- Obecně - se veškerá strava konzumuje v jídelně. Pouze svačinky je možné bráti si sebou ven mimo budovu.
--- Snídaně - se podávají formou švédských stolů, včetně teplého bufetu, kde se děti obsluhují samy za pomoci pedagogického dozoru.
--- Obědy - stravu roznáší personál.
--- Večeře - stravu roznáší personál.
--- Svačinky - jsou připravené v domluvenou dobu na výdejním místě v jídelně.
--- Plná penze - strava 5 x denně (včetně svačinek).
--- Balíčky - v případě celodenního výletu, prosíme datum výletu nahlásit 2 dny předem, abychom mohli připravit místo oběda balíčky na cestu.
--- Pitný režim - je zajištěný formou várnice s čajem, nebo v případě teplého počasí připravíme vodu se šťávou. Pití si děti mohou odnášet sebou ve vlastních lahvičkách. Doporučujeme, aby děti měly plastové lahvičky o obsahu 0,5 až 0,7 litru, neboť pokud se dostaví pár jedinců s 2 l PET lahví, obsah várnice bude záhy vyčerpán.
--- Speciální strava - pokud bude mít škola nebo skupina mezi účastníky nějaké dítě se speciálními požadavky na stravu, jsme schopni zajistit náhradní stravu vegetariánskou, bezlepkovou, bezlaktózovou, dietní a bez vepřového. V případě bezlepkové stravy je nutné, aby mělo dítě sebou na snídaně pro celý pobyt od rodičů pečivo, na které je zvyklé.
--- Jídelní lístek po příjezdu na vyžádání u obsluhy.
--- Opékání buřtů - v případě, že by měla škola nebo velká skupina zájem jeden večer během pobytu nahradit klasickou večeři z jídelního lístku venkovním opékáním buřtů, prosíme vedoucího výpravy, aby tuto skutečnost nahlásil buď před příjezdem, anebo během pobytu minimálně 2 dny předem, abychom mohli vše a včas připravit. Podle domluvy připravíme ohniště, posezení, palivo i bodáky na opékání, uzeniny, pečivo, hořčici, kečup a potřebné nádobí.
--- Restaurace a bar - v případě zájmu a po domluvě s vedoucím výpravy se dětem otevře bar za účelem nákupu sladkostí, drobných pochutin, pohledů a turistických suvenýrů. Razítko pro děti do turistických deníčků zapůjčíme na požádání.
 
--- Auta - osobní vozidla mají k dispozici bezplatně parkoviště 20 metrů před pensionem (viz Mapy a Nákresy). Kapacita 7 vozidel.
--- Autobusy - se dostanou k pensionu po silnici, která vede skrz obec. Před pensionem zatočí k zadní straně pensionu, kde je plocha pro zásobování, a kde se autobus také může otočit (viz Mapy a Nákresy).
 
--- Uvedené ceny jsou za osobu a noc.
--- Uvedené ceny jsou včetně plné penze a pitného režimu.
--- V případě, že půjde o objednávku pobytu na poslední chvíli, lze pobyt uskutečnit i bez zálohy.
--- V případě, že má škola obavy, že by mohlo dojít časem ke zrušení celého pobytu z důvodu nějaké karantény nebo infekce ve škole, doporučujeme rodičům všech dětí, aby si děti pojistili u kterékoli komerční nebo zdravotní pojišťovny proti případnému storno poplatku za zrušení pobytu.
--- Pokud je pobyt školy či skupiny na 4 a více nocí, pak dáváme na 15 platících dětí 1 dospělému (pedagog či vedoucí) pobyt zdarma.
--- Níže uvedená cena je konečná, včetně všech daní a poplatků, a včetně všech služeb penzionu, které poskytujeme zdarma v rámci pobytu a v rámci základní ceny, a které najdete výše v rubrice vyžití.
--- Pokud se chystáte na školní výlet spojený s nápadem navštívit Adršpašské nebo Teplické skály, pro více informací přeskočte do rubriky Výlety.
věk
jaro - podzim
zima
Mateřské školky (předškolní)
725
755
Základní školy (I. stupeň, 1. - 5. třída)
725
755
Základní školy (II. stupeň, 6. - 9. třída)
785
810
Střední školy a učiliště
885
990
 
--- Pension Radvanice nabízí lyžařské kurzy pro školy, kluby a skupiny jako balíček v ceně 4.500 Kč za osobu (bez rozdílu věku). V ceně je ubytování a plná penze na 5 dnů, tedy 4 noci (například od pondělí do pátku). V ceně je dále zahrnut skipas na lyžařské vleky a menší skibus, který vás bude pravidelně dopravovat mezi pensionem a sjezovkou. V ceně je dále zahrnuta možnost bezplatného ponechání si lyží a lyžáků v úschovně přímo pod sjezdovkou.
--- Pokud je pobyt školy či skupiny na 4 a více nocí, pak dáváme na 15 platících dětí 1 dospělému (pedagog či vedoucí) pobyt zdarma.
--- Lyžařský vlek Radvanice se nachází ve vzdálenosti zhruba 1 km od pensionu, a to směrem k sousední obci Studénka. Sjezdovka je na severní straně hřebene Jestřebích hor v nadmořské výšce 550 - 650 m n/m.
--- V areálu jsou k dispozici tři lyžařské vleky. Velký vlek 400 m s převýšením cca 100 m (červená sjezdovka). Střední vlek 170 m (na mírném svahu vhodný pro začátečníky, modrá sjezdovka). Malý vlek 100 m (vhodný pro děti).
--- Vzhledem k nižší nadmořské výšce, než na svazích sousedních Krkonoš, bývá sjezdovka v Radvanicích často pokryta technickým sněhem. Sněžná děla jsou napájena vodou z umělé vodní nádrže Tyšmároš.
--- Přímo pod sjezdovkou je umístěna budova, kde je skibar. Vedle budovy se nachází přírodní parkoviště pro několik desítek osobních aut.
--- V budově pod sjezdovkou se nachází úschovna lyží a lyžáků. Úschovna je pro školy v ceně pobytu, nic navíc se na místě neplatí. První den po posledním  lyžování si necháte lyže a lyžáky pod sjezdovkou v úschovně, a do pensionu se vrátíte skibusem v běžné obuvi. Po celou dobu lyžáku tak budete mít lyže a lyžáky přímo pod sjezdovkou. Poslední den po posledním lyžování se lyže a lyžáky skibusem odvezou zpět na pension.
--- V budově pod sjezdovkou se nachází půjčovna lyží a snowboardů. Zapůjčení lze domluvit přímo s obsluhou na tel. 499 897 336.
--- V budově pod sjezdovkou se nachází lyžařská školička pro začínající děti. Výuka se s personálem dá domluvit individuální či skupinová. Domluva přímo s personálem na tel. 499 897 336.
--- Provoz vleku v lednu a únoru bývá denně od 9 do 16 hodin.
--- Podrobné info o areálu Radvanice najdete na https://vlekradvanice.cz/
--- Webová kamera skiareálu na https://vlekradvanice.cz/?sekce=webcam
 
--- Objekt je nekuřácký, zákaz kouření ve všech prostorách penzionu; kuřáci si mohou zapálit kdekoli venku mimo penzion nebo ve vyhrazeném prostoru.
--- Ubytovaní hosté se po celém penzionu pohybují v přezůvkách, které je nutné přivézti si sebou.
--- Signál mobilních operátorů: T-mobile, O2, Vodafone - je dobrý.
 
--- Autem můžete do Radvanic přijet ze dvou protilehlých stran. Buď od východu od Adršpachu, Teplic nad Metují, Police nad Metují, Hronova a Náchoda, anebo od západu, od Trutnova, Nové Paky, Liberce. Ať už přijedete z jedné či druhé strany (viz Mapy a Nákresy), z hlavní silnice, která prochází obcí, v místě velké zatáčky, do které z jedné či z druhé strany sjíždíte z kopce dolů, tak v této zatáčce odbočíte na vedlejší silnici do obce. Po 100 metrech odbočíte vpravo do centra Radvanic, kde projedete obcí po hlavní silnici zhruba 500 metrů, až po levé ruce spatříte několik paneláků. Za druhým panelákem se dáte vpravo a spatříte pension.
--- Autobus má zcela stejnou trasu jako osobní vozy. Jediný rozdíl je v tom, že autobus zamíří na zadní stranu pensionu, kam jezdívá zásobování, a kde je prostor pro výstup dětí a vyndání zavazadel, a poté pro otočení autobusu zpět.
--- Pokud pojedete linkovým autobusem nebo vlakem, pak se Radvanice nachází uprostřed autobusové i železniční trati Trutnov - Teplice nad Metují. Zastávka linkového autobusu je uprostřed obce na návsi. Železniční zastávka se nachází zhruba 1 km nad obcí (viz Mapy a Nákresy).
 
KDO, CO, KDE, KAM
SOUBOR PDF
Radvanice - pension, nákres pokojů
Radvanice - příjezd od Trutnova a od Náchoda
Radvanice - příjezd k pensionu (autobusem, autem)
Radvanice - okolí pensionu (les, sjezdovka, kostel)
Radvanice - od pensionu k železniční zastávce (vlak)
Radvanice - od pensionu k lyžařskému vleku (sjezdovky)
Radvanice - lyžařské vleky (sjezdovky)
tip na výlet 1 - za Lotrandem a na rozhlednu Žaltman
tip na výlet 2 - Jestřebí hory (na dvě rozhledny)
tip na výlet 3 - exkurze do Měděného dolu Bohumír
tip na výlet 4 - Adršpašské nebo Teplické skály
 
--- Pokud si sami netroufnete na výlet v okolí, a nepomůžou vám ani naše tipy na výlet, které si můžete vytisknout a jít podle návodu, tak vám ještě nabízíme možnost, že s vámi půjde náš turistický průvodce, se kterým se můžete domluvit (pan Škoda, viz Kontakty). Průvodce je zdarma.
--- Popis výletů, včetně map, by tady zabral spousty místa. V případě zájmu si je stáhněte a vytiskněte (viz Mapy & Nákresy).
--- Pokud se budete chtít podívat na fotografie Teplických, Adršpašských a Jiráskových skal, na fotografie Bischofsteinu či Křížového vrchu, tedy na fotografie těch nejkrásnějších míst v okolí našeho pensionu, podívejte se na stránky výletů a zvolte počáteční písmeno svého cíle, tedy dle svého přání - klikni zde.
--- Po kliknutí na foto se galerie fotografií pustí dokola automaticky.
pokoje lůžka, apartmány, pokoje, interiérové vybavení, posezení, TV, toalety, sprchy
uvnitř vnitřní prostory penzionu, restaurace, bar, jídelna, klubovna, diskotékový sál, tělocvična, dětský koutek
venku okolí penzionu, ohniště, bazén, pískoviště, Malíčkov, hřiště, terasa
zima Lyžařský areál Radvanice, vlek, sjezdovky
Milan Škoda - všechna práva vyhrazena od roku 2005