PENZION LESNÍ ZÁTIŠÍ (Krkonoše - Benecko)
Benecko je známé horské středisko, které leží pod hřebenem hory, a zároveň rozhledny, Žalý. Známá je též magistrála pro pěší turisty, cyklisty a běžkaře, kerá vede na trase Benecko - Horní Mísečky. Jde tedy o skvělý startovací bod pro poznávání krás Krkonoš mezi Špindlerovým Mlýnem a Vrchlabím. Vzhledem k tomu, že se nachází ve výšce 800 - 1000 m n/m, a před sebou nemá žádný další hřeben, bývá Benecko často označováno za vzdušné lázně Krkonoš. Penzion Lesní Zátiší se nachází pod lesem, jak nedaleko rozhledny Žalý, tak nedaleko sjezdovky Kejnos.
Tato stránka jest neveřejná a informace jsou určené pro učitele a vedoucí výprav (školy v přírodě, lyžáky, adaptační kurzy, výlety, kluby, sportovní soustředění). Po kliknutí na vybrané téma v rozdělovníku (vlevo), se buď posunete níže, anebo na daném místě otevřete soubor v pdf formátu pro čtení či tisk.
objednávky ubytování pan Škoda  
773 641 210
objednávky ubytování pan Škoda   blindarium@seznam.cz
turistický průvodce pan Škoda   773 641 210
turistický průvodce pan Škoda   blindarium@seznam.cz
adresa Penzion Lesní Zátiší   č. 44, 512 37 Benecko
tísňové volání   112
hasiči   150
policie   158
záchranka (z Jilemnice, do 20-ti minut)   155
tísňová linka horské služby   1210
dětský lékař MUDr. Dagmar Stránská, Metyšova 468, Jilemnice (u nemocnice); po - st 7.30 - 13.00, čt 7.30 - 12.00 a 13.00 - 18.00, pá 7.30 - 12.00  

251 034 303, 731 692 503

dětský lékař MUDr. Hana Kubinová, Metyšova 468, Jilemnice (u nemocnice); po/st/pá 8.00 - 12.00, út 7.00 - 11.00, čt 13.00 - 18.00   481 551 150, 605 987 617
nemocnice, Metyšova 465, Jilemnice   481 551 111
lékárna v Masarykově nemocnici, Metyšova 465, Jilemnice; otevřeno po - pá 7.30 - 18.00   481 551 195
lékárna Montana, J. Harracha 90, Jilemnice; otevřeno po - pá 7.30 - 17.00, so 8 - 11.00   481 311 862
oblastní nemocnice Vrchlabí   499 502 111
zubní pohotovost dle rozpisu   rozpis
dobrovolní hasiči Benecko (Miroslav Janata)   604 897 391
pošta Benecko č.p. 190 ( proti centrálnímu parkovišti); po - pá 8.00 - 12.00, st 13.00 - 15.30   481 582 700
 
-SLUŽBY ZDARMA
--- Lůžkoviny (základní a střední školy si povlékaji sami).
--- Lůžkoviny (školky mají od nás již povlečeno).
--- Ručníky a osušky si děti vozí své (když někdo zapomene, zapůjčíme).
--- Jídelna a salonek.
--- Terasa se slunečníky.
--- TV na každém pokoji (provoz podle vedoucího výpravy).
--- wifi free ve společných prostorách (heslo obdrží vedoucí výpravy).
--- Lednice a mikrovlná trouba na chodbě.
--- Dětská herna a odpočinková místnost.
--- Sušáky na lyžáky.
--- Úschovna lyží a kol.
--- Venkovní solárně ohřívaný bazén (v létě).
--- Venkovní hřiště (míč a síť lze zapůjčit).
--- Ohniště (klacky na opékání a palivo dodáme).
--- Ohniště (příprava táboráku je poté vedoucím výpravy).
--- Parkoviště pro osobní auta (50 m pod penzionem).
--- Jelikož se penzion nachází nad sjezdovkou Kejnos, a k penzionu vede pouze úzká asfaltová silnice pro osobní auta a autobus se do těchto míst nedostane, tak pro vaše zavazadla přijedeme na parkoviště před sjezdovkou.
--- Školkám a školám v případě zájmu můžeme zdarma poskytnout člověka, se kterým se můžete domluvit (pokud bude mít volno), a který vám připraví pěší turistický výlet a půjde s vámi jako průvodce (včetně výkladu o horách se soutěžními otázkami a drobnými odměnami). Jako turistický průvodce může vést vaši skupinu též na cyklo výletě na kole, nebo v zimě během lyžařského výcviku může být průvodcem malé skupiny na běžkách (viz Kontakty).
 
-SLUŽBY PLACENÉ
--- Restaurace a bar (dle denní nabídky).
--- Sauna (dle aktuálního ceníku).
 
--- Maximální ubytovací kapacita penzionu je 55 osob.
--- Všechny pokoje mají své vlastní sociální zařízení.
--- Běžná praxe nástupu na ubytování je dopolední příjezd a plnou penzi začít obědem. V tomto případě v den odjezdu plná penze končí snídaní a odjezd bývá též dopoledne. Po domluvě s provozním penzionu, lze udělat výjimku, ubytování začít podvečerním příjezdem a plnou penzi začít večeří. V tomto případě v den odjezdu plná penze končí obědem, nebo balíčkem místo oběda na cestu.
   
PŘÍZEMÍ-
číslo
max osob
inventář
1
4
3 lůžka + 1 přistýka (vysouvací lůžko)
2
3
3 lůžka
   
1. PATRO-
číslo
max osob
inventář
3
3
3 lůžka
4
4
3 lůžka + 1 přistýka (vysouvací lůžko)
5
4
4 lůžka
6
3
3 lůžka
7
4
3 lůžka + 1 přistýka (vysouvací lůžko)
8
4
3 lůžka + 1 přistýka (vysouvací lůžko)
9
2
2 lůžka
10
4
4 lůžka + malá kuchyňka, rychlovarka, mikrovlnka
11
6
4 lůžka + 2 přistýlky (vysouvací lůžko)
12
2
2 lůžka
13
4
3 lůžka + 1 přistýka (vysouvací lůžko)
14
4
4 lůžka
15
4
3 lůžka + 1 přistýka (vysouvací lůžko)
 
--- Obecně - se veškerá strava konzumuje v restauraci. Pouze svačinky je možné bráti si sebou ven mimo budovu. Použité nádobí a zbytky odkládají strávníci na přistavený jídelní vozík.
--- Snídaně - se podávají formou švédských stolů, kde se děti obsluhují samy za pomoci pedagogického dozoru.
--- Obědy - stravu roznáší personál.
--- Večeře - stravu roznáší personál.
--- Svačinky - pokud má skupina objednanou dopolední nebo odpolední svačinku, ty jsou připravené vždy v dohodnutou dobu na výdejním místě v restauraci.
--- Balíčky - v případě celodenního výletu, prosíme datum výletu nahlásit 2 dny předem, abychom mohli připravit místo oběda balíčky na cestu.
--- Pitný režim - je zajištěný formou várnice s čajem, nebo v případě teplého počasí připravíme vodu se šťávou. Pití si děti mohou odnášet sebou ve vlastních lahvičkách. Doporučujeme, aby děti měly plastové lahvičky o obsahu 0,5 litru, neboť pokud se dostaví pár jedinců s 2 l PET lahví, obsah várnice bude záhy vyčerpán.
--- Speciální strava - pokud bude mít škola nebo skupina mezi účastníky nějaké dítě se speciálními požadavky na stravu, jsme schopni zajistit náhradní stravu vegetariánskou, bezlepkovou, bezlaktózovou, dietní a bez vepřového. V případě bezlepkové stravy doporučujeme, aby mělo dítě sebou na snídaně pro celý pobyt od rodičů pečivo, na které je zvyklé.
--- Jídelní lístek po příjezdu na vyžádání u obsluhy.
--- Opékání buřtů - v případě, že by měla škola nebo velká skupina zájem jeden večer během pobytu nahradit klasickou večeři z jídelního lístku venkovním opékáním buřtů, prosíme vedoucího výpravy, aby tuto skutečnost nahlásil buď před příjezdem, anebo během pobytu minimálně 2 dny předem, abychom mohli vše a včas připravit.
--- Restaurace a bar - v případě zájmu a po domluvě s vedoucím výpravy se dětem otevře bar za účelem nákupu sladkostí, drobných pochutin, pohledů a turistických suvenýrů. Razítko pro děti do turistických deníčků zapůjčíme na požádání.
 
--- Auta - osobní vozidla mají k dispozici parkoviště na okraji příjezdové cesty, přibližně 50 metrů pod penzionem. Parkoviště je označeno Pro hosty Penzionu Lesní Zátiší. Kapacita 7 vozidel.
--- Autobusy - jelikož od hlavní silnice vedoucí skrz Benecko vede k Penzionu Lesní Zátiší pouze úzká asfaltová cesta, kde by bylo pro autobusy velice nesnadné a složité projíždět a otáčet se, doporučujeme, aby autobus zastavil na veřejném parkovišti, které se nachází na okraji hlavní silnice asi 50 metrů vedle horní stanice sjezdovky Kejnos (viz Mapy a Nákresy). Od autobusu zajistíme odvoz zavazadel naším autem a škola či skupina pak už bez zavazadel dojde na penzion 300 m pěší procházkou. To samé platí při odjezdu.
 
--- Co se týče plateb, tak zhruba 2 - 3 měsíce před objednaným termínem je potřeba uhradit zálohovou fakturu, dle dohody 50% až 70% z předběžné celkové částky. Po skončení pobytu pak bude vystavena závěrečná zúčtovací faktura podle skutečného počtu účastníků, od které bude odečtena záloha. To znamená, že když například škola objedná několik měsíců dopředu školu v přírodě v počtu 50 dětí a nakonec se přihlásí nebo z důvodu nemoci těsně před odjezdem přijede 45 dětí, závěrečná faktura bude na 45 dětí a těm, co neodjeli, může vedoucí výpravy finance vrátit.
--- V případě, že má škola obavy, že by mohlo dojít časem ke zrušení celého pobytu z důvodu nějaké karantény nebo infekce ve škole, doporučujeme rodičům všech dětí, aby si děti pojistili u kterékoli komerční nebo zdravotní pojišťovny proti případnému storno poplatku za zrušení pobytu.
--- Na 10 - 15 platících dětí 1 dospělák (pedagog či vedoucí) pobyt zdarma, pokud je škola ubytovaná na 4 a více nocí (školy v přírodě, lyžáky, delší kurzy).
--- Níže uvedená cena je konečná, včetně všech daní a poplatků, a včetně všech služeb penzionu, které poskytujeme zdarma v rámci pobytu a v rámci základní ceny, a které najdete výše v rubrice vyžití.
--- V níže uvedeném ceníku jsou ceny uvedené za 1 noc s plnou penzí. Pro děti předškolní a děti na základní škole se za plnou penzi rozumí strava 5 x denně (snídaně, svačinka, oběd, svačinka, večeře + pitný režim). Svačinky jsou typově třeba cereálie, ovoce, tatranka. Pro děti a osoby starší 15 let se za plnou penzi rozumí strava 3 x denně (snídaně, oběd, večeře + pitný režim).
KDO
JARO - PODZIM
ZIMA
Mateřské školy a předškolní
610
710
ZŠ I. stupeň (1. - 5. třída)
690
790
ZŠ II. stupeň (6. - 9. třída)
790
890
Střední školy a učiliště
850
950
 
--- Úschovna lyží (lyžárna) je umístěna pod terasou vedle příjezdové cesty. Po odložení lyží lažaři vyjdou k hlavnímu vchodu, kde je botárna. Lyžáky se ponechávají v botárně.
--- Sjezdovka Kejnos, je centrální a nejdelší sjezdovkou Benecka se 4-sedačkovou lanovkou. Obtížnost červená, převýšení 160 m, délka sjezdovky 850 m, večerní lyžování ano, zasněžování ano. Na sjezdovku Kejnos v její spodní části ještě navazuje z boku sjezdovka Liška, obtížnost červená a modrá, převýšení 100 m, večerní lyžování ne, zasněžování ne, délka 550 m. Vzdálenost od Penzionu Lesní Zátiší ke sjezdovce Kejnos je zhruba 400 metrů.
--- Sjezdovka HSK (Hančův sportovní klub), je vybavena vlekem (poma) a nachází se 200 m vpravo od sjezdovky Kejnos. Obtížnost modrá, převýšení 70 m, večerní lyžování ano, zasněžování ano, délka 320 m. Vzdálenost od Penzionu Lesní Zátiší zhruba 500 metrů.
--- Sjezdovka Vyhlídka, je vybavena vlekem (poma) a nachází se 150 metrů od Penzionu Lesní Zátiší. Délka 260 m, náročnost modrá, zasněženování ne. Její provoz závisí na sněhových podmínkách a aktivitě Skiarálu Benecko.
--- Tyto tři sjezdovky jsou součástí skiareálu Benecko a platí pro ně stejný skipas.
--- V našem ceníku za ubytování v zimních měsících najdete ceny za pobyt bez skipasu. Ceny za lyžařské skipasy pro školy a skupiny stanovuje skiareál Benecko. Všechny aktuální informace o cenách skipasů a sněhových podmínkách najdete na webu Skiareálu Benecko https://www.benecko.info/zima/skiareal-benecko/
--- Skipasy lze také zakoupit přes e-shop https://benecko.eskipass.cz a poté je vyzvednout v automatu u dolní stanice lanovky Kejnos.
--- Pokud se nevyznáte v informacích na webových stránkách skiareálu, pokud nevíte jak získat co nejvýhodnější cenu, kde a jak vyzvednout skipasy, jak za skipasy uhradit, kolik učitelů bude mít skipas zdarma a na jaký počet dětí, jaký formulář musí škola vyplnit a odevzdat, jaká je výše zálohy za skipas - v tom případě doporučuji všem vedoucím výprav, aby kontaktovali pracovnici skiarálu: Petra Pravečková, 606 936 351, petra.praveckova@benecko.info nebo moje@benecko.info
 
--- Objekt je nekuřácký, zákaz kouření ve všech prostorách penzionu; kuřáci si mohou zapálit kdekoli venku mimo penzion.
--- Ubytovaní hosté se po celém penzionu pohybují v přezůvkách, které je nutné přivézti si sebou.
--- Signál mobilních operátorů: T-mobile, O2, Vodafone - je kolísavý a závisí většinou od počasí.
 
--- Penzion Lesní Zátiší leží na samém horním severním okraji Benecka, kousek nad hlavní silnicí, která vede skrz obec. Odbočka k penzionu je pro osobní auta asi 100 metrů vedle horní stanice sjezdovky Kejnos (viz Mapy & Nákresy).
--- Pokud budete studovat mapu nebo navigaci, vyhledejte si dvě nejbližší městečka, která leží pod Beneckem. Pokud pojedete ze směru od Liberce, od Semil, od Nové Paky - tak zamiřte do Jilemnice. Pokud pojedete od Náchoda, od Hradce Králové, od Dvora Králové či od Hostinného - tak zamiřte do Vrchlabí.
--- Trasa od Jilemnice - dole pod Jilemnicí, v části Hrabačov, je velká kruhová křižovatka, na které najdete odbočku směr Benecko a Horní Mísečky. Po necelém 1 km od tohoto kruháku přijedete do obce Dolní Štěpanice, kde hlavní silnice č. 286, po které jste přijeli, povede rovně směr Horní Mísečky, vy ale odbočíte doprava přes most směr Benecko. Projedete obec Dolní Štěpanice, kde začne stoupání. Zhruba 1 km za obcí v lese narazíte na rozdvojení silnice ve tvaru písmene T. Zde se dáte dle ukazatele vlevo směr Benecko a po 2 km dorazíte na spodní okraj Benecka. Stále pojedete vzhůru řadou několika serpentýnek, které vás přivedou až k centrálnímu parkovišti na Benecku, projedete kolem a budete pokračovat stále po hlavní silnici vzhůru dokud nepřijedete k serpentýnce, která vás otočí doprava vzad do dalšího stoupání. Teprve až projedete nejvyšší bod silnice, za kterým začnete malinko klesat, tak spatříte po pravé straně horní stanici sjezdovky Kejnos. Asi 100 metrů za sjezdovkou je po levé straně parkoviště a autobusová zastávka, za níž je vracečka, odbočka doleva vhůru k penzionu, kam dojedou jen osobní auta. Autobusům doporučujeme skončit na zmíněném parkovišti u sjezdovky Kejnos.
--- Trasa od Vrchlabí - nejprve projedete město Vrchlabí směrem na Špindlerův Mlýn. Ať už pojedete po obchvatu po hlavní silnici č 295, nebo přes staré město centrem, vždy dojeďte skoro až na konec města, kde spatříte ukazatel doleva Benecko 6 km. Tato výpadovka z Vrchlabí na Benecko je ulice Bucharova a z Vrchlabí stoupá skrz lesy po mnoha serpentýnkách zhruba dalších 5 km, po kterých se dostanete pod Benecko na křižovatku, kde vlevo spatříte velké parkoviště, rovně dále bude silnice klesat na Mrklov, ale vy se dáte doprava vzhůru do Benecka. Jakmile přijedete do Benecka, první budova na pravé straně je stará chátrající budova Hotelu Zlatá vyhlídka. Osobní vozy po 30 metrech uvidí šikmo vpravo vzhůru nenápadnou úzkou cestu vedoucí k penzionu Lesní Zátiší. Autobusy pojedou po hlavní silnici ještě 50 metrů a zastaví na parkovišti u silnice po pravé straně.
--- Pokud by se nějaká skupina či škola rozhodla nepoužít osobní auta ani vlastní autobus, lze využít příjezd vlakem na vlakové nádraží buď do Jilemnice nebo do Vrchlabí. V obou městech se dá přestoupit na autobus do Benecka. Ať už pojedete linkovým autobusem z Vrchlabí nebo z Jilemnice, v obou případech si zakoupíte jízdenku na zastávku s názvem Benecko - Zlatá vyhlídka. Z této zastávky půjdete šikmo vzhůru 300 metrů k Penzionu Lesní Zátiší.
 
KDO, CO, KDE, KAM
SOUBOR PDF
Benecko - mapa sjezdovek a vleků
Benecko - mapa běžkařských tras
Benecko - Penzion Lesní Zátiší, nákres přízemí
Benecko - Penzion Lesní Zátiší, nákres první patro
Benecko - průjezd obcí pod Penzion Lesní Zátiší
Jilemnice - průjezd kruhákem Hrabačov
Vrchlabí - výpadovka na Benecko
tip na výlet 1 - na rozhlednu Žalý
tip na výlet 2 - na rozcestí Rovinka a vyhlídku Šeřín
tip na výlet 3 - na Čertovu skálu
tip na výlet 4 - do centra Benecka a na Lufťákovu trasu
 
--- Pokud bude mít náš turistický průvodce (viz Kontakty) volno, můžete se s ním v rámci pobytu domluvit na výletě. Průvodce je zdarma.
--- Popis výletů, včetně map, by tady zabral spousty místa. V případě zájmu si je stáhněte a vytiskněte (viz o kousek výše rubrika Mapy & Nákresy).
--- Po kliknutí na foto se galerie fotografií pustí dokola automaticky.
pokoje lůžka, přištýlky, interiérové vybavení, posezení, TV
uvnitř vnitřní prostory penzionu, restaurace, bar, jídelna, klubovna, dětská herna, sauna, chodby, schodiště, krb, botárna
venku okolí penzionu, ohniště, hřiště, terasa, lanovka Kejnos, bazén
zima okolí penzionu, louky v okolí, příjezdová komunikace, hřiště, začátek běžkařské magistrály z Benecka směr Rovinka, sjezdovka Kejnos a Hančova sjezdovka
 
Milan Škoda - všechna práva vyhrazena od roku 2005