PRIVÁT (Broumovsko - Broumov)

Broumov je historické městečko ležící u polských hranic za hradbou skalních hřebenů Adršpašských skal, Teplických skal a Broumovských stěn. Jde tedy o skvělý startovací bod pro poznávání krás pískovcových skal z období svrchní křídy (cenoman a coniak, 97 - 88 milionů let zpátky). I když Broumov leží v pánvi ve výšce kolem 400 m n/m, okolní hradba hor a hřebenů skal dosahuje na svých vrcholcích výšky 700 - 900 m n/m. A zde v malébné pánvi obklopené horami a skalami nabízím turistům ubytování v bytě 3 + 1, kde je pro turisty a výletníky k dispozici 1 samostatný pokoj.

Tato stránka je určená pro výletníky, turisty a milovníky hor, skal, vodopádů a dalších krás přírody. Po kliknutí na vybrané téma v rozdělovníku (vlevo), se buď posunete níže, anebo se na daném místě otevře soubor v pdf formátu.
objednávky ubytování pan Škoda  
773 641 210
objednávky ubytování pan Škoda   eberspach@seznam.cz
turistický průvodce pan Škoda   773 641 210
turistický průvodce pan Škoda   eberspach@seznam.cz
adresa   ČSA 374, 550 01 Broumov
tísňové volání   112
hasiči   150
policie   158
záchranka (do 10-ti minut)   155 nebo 491 413 106
tísňová linka skalní záchranné služby   441 489 210, 607 917 434, 602 447 113
poliklinika Broumov (několik praktických lékařů)   491 814 709, 491 426 274, 491 424 333
zubní pohotovost Broumovsko   rozpis
lékárna v budově Polikliniky po - pá: 7.30 - 15.30   607 036 321
nemocnice Broumov, Smetanova 91, Broumov   491 601 111
 
-SLUŽBY ZDARMA
--- Lůžko (povlečení, peřina, polštář).
--- Botník, přezuvky.
--- WC a koupelna (vana, umyvadlo, osuška, ručník).
--- wifi free.
--- Lednice a mikrovlná trouba v kuchyni.
--- V případě, že nemůžete přijet autem, lze přijet autobusem nebo vlakem. V obou těchto případech na vás budu čekat u vlaku nebo u autobusu, pomohu se zavazadly a odvezu.
--- V případě zájmu a pokud budu mít volno, tak pro ubytováné mohu nabídnout bezplatně průvodce mezi skalami Broumovska, jak na výlet pěší, tak na kolo nebo v zimě na běžkách.
 
--- Ubytovací kapacita pokoje pro hosty zatím 1 osoba.
 
--- Lze se domluvit na stravování vlastním (obchod s potravinami, Lídl, je od ubytování vzdálen zhruba 10 minut pěší chůzí), nebo se lze domluvit na pobytu se snídaní, nebo na pobytu s polopenzí. Vše se odvíjí od zvolené varianty (viz Ceník).
--- Pitný režim - během pobytu je k dispozici zdarma voda, šťáva, kakao, čaj nebo káva.
 
--- Auta - osobní vozidla mají k dispozici parkoviště přímo před bytovým domem.
 

--- Co se týče plateb za ubytování u mne na privátě v bytě (bydlím v bytovce, ve 3. patře, na kraji Broumova), žádné zálohy dopředu nevybírám. Platba probíhá v hotovosti po příjezdu a jde o platbu za ubytování a stravování, pokud vyrazíme spolu na výlet, tak průvodce, tedy moje společnost, je zdarma, protože na výlety chodím rád a jako místní Broumovsko velmi dobře znám.

--- Pokud nemáš dobrý fotoaparát a chceš si uchovat pěkné fotografie z výletování po Broumovsku, tak pokud si vybereš nějakou variantu s ubytováním u mne, přivez si sebou flešku, protože já budu na výletě fotit (popřípadě mám už danou trasu nafocenou) a před odjezdem ti všechny fotky nakopíruju na tvou flešku, aby sis je mohla odvézt domů.
--- Níže uvedená cena je konečná, včetně všech daní a poplatků, a včetně všech služeb, které poskytuji zdarma v rámci pobytu, a které najdete výše v rubrice Vyžití.
---V případě vstupu do skal, nebo do památek, se platí vstupné dle aktuálního ceníku na pokladně. Adršpašské skály (kolem 180 Kč), Teplické skály (kolem 100 Kč), Benediktinský klášter (kolem 150 Kč), středověký kostelík (kolem 50 Kč).
--- Vyberte si z níže uvedených variant...
1 - zdarma výlet
--- Pokud to nemáš za mnou na Broumovsko daleko a můžeš přijet na výlet bez ubytování, to znamená, že si můžeme dát někde po ránu nebo dopoledne sraz, pak spolu vyrazit na výlet pěší nebo na kolo, a odpoledne či v podvečer se zase každý vrátíme domů. Tomuto nápadu říkejme třeba - společný výlet - a vůbec nic tě to nestojí, kromě svačiny a cesty na místo setkání, pak tě vezmu do auta a vyrazíme na domluvený výlet.
2 - zdarma výlet a pobyt
--- Zdarma nocleh, snídaně i večeře - Přijedeš za mnou na dva nebo tři dny, budeš mít pro sebe pokoj pro turisty, snídani a večeři, a přes den budeme chodit na výlety u nás na Broumovsku. Pak přijedu já k tobě, taky na dva nebo tři dny, necháš mne přespat v místnosti pro hosty, k tomu snídaně a večeře, a přes den budeme spolu chodit na výlety ve tvém okolí. Tomuto nápadu říkejme třeba - výměna výletování - tahle možnost je ale proveditelná pouze v případě, že si nekuřačka, bez domácích mazlíčků, že máš také jeden pokojíček navíc, kde bych mohl přespat a hlavně, pokud bydlíš také na nějakém pěkném území, kam bych se i já rád podíval na oplátku. Prostě levná výměna ubytování bez nějakých hotelů a penzionů. Jestli budeš chtít přijet ty první ke mně, nebo mám přijet první já k tobě, vyber si.
3 - ubytování bez stravy a bez průvodce na výlet - 200 Kč/noc
--- Cena čistě za nocleh bez stravy. Jídlo můžeš mít své nebo si můžeš koupit potraviny v nedalekém obchodě, nebo si zajdeš do restaurace. Byt se opouští ráno mezi 8. - 9. hodinou, návrat kdykoli po 16. hodině.
4 - ubytování bez stravy, ale s průvodcem - 300 Kč/noc
--- Cena je za nocleh bez stravy, ale pokud nebudeš chtít chodit na výlety sama, ale se mnou, tedy s průvodcem, abych tě někam vzal na výlet podle domluvy. Jídlo můžeš mít své nebo si můžeš koupit potraviny v nedalekém obchodě, nebo si zajdeš do restaurace. Byt se opouští ráno mezi 8. - 9. hodinou, návrat kdykoli po 16. hodině.
5 - ubytování se snídaní a s průvodcem - 400 Kč/noc
--- Cena je za nocleh se snídaní a k tomu se mnou, tedy s průvodcem, abych tě někam vzal na výlet podle domluvy. Večeři můžeš mít svou vlastní, nebo si něco můžeš koupit v obchodě nebo si na večeři můžeš zajít do restaurace. Byt se opouští ráno mezi 8. - 9. hodinou, návrat kdykoli po 16. hodině.
6 - ubytování s polopenzí a s průvodcem - 500 Kč/noc
--- Cena je za nocleh se snídaní a s večeří, a k tomu se mnou, tedy s průvodcem, abych tě někam vzal na výlet podle domluvy. Byt se opouští ráno mezi 8. - 9. hodinou, návrat kdykoli po 16. hodině.
7 - ubytování s polopenzí a s průvodcem na 3 noci či 3 dny - 1.200 Kč
--- Všechno je naprosto stejné, jako v nabídce u čísla 6, ale za 3 dny ubytování v kuse budeš mít slevu 100 Kč na den, takže nebudeš platit 1.500 Kč, ale 1.200 Kč. Prostě takové malé zvýhodnění.
8 - ubytování s polopenzí a průvodcem na více jak 3 dny či 3 noci
--- Je potřeba předem vše prodiskutovat, abych si mohl udělat na požadovaný čas volno, a stejně tak je potřeba se domluvit na celkové odměně.
 

U všech variant, kde je pobyt a výlety s průvodcem, tak se hostu věnuji od rána do večera zhruba takto.

- 08.00 host přichází do kuchyně na připravenou snídani (pokud si ji objednal)
- 08.30 - 09.00

vyrážíme na výlet podle domluvy, ráno se stavíme cestou v Lídlu (je kousek za rohem), kde je možnost koupit si něco sebou na výlet

- 16.00 - 18.00 návrat z výletu, hygiena, odpočinek
- 18.00

host přichází do kuchyně na připravenou večeři (pokud si ji objednal)

- 18.30 - 19.00

domluva na výletování na další den, host se přesune do svého pokoje k odpočinku a vidíme se zase ráno druhý den na snídani

 

Snídaně je na stole formou bufetu (švédské stoly), kde připravím různé potraviny, a host si dá, na co bude mít chuť, nebo připravím teplou snídani podle přání. Na výběr k snídani bývá - míchaná vajíčka, pečivo, zeleninový salát, obložené talíře (šunka, sýr), paštika, palačinky, makový závin.

 

Večeře je teplá s obsluhou, a k večeři bývá na výběr - sekaná, kuřecí stehno, brambory, bramborová kaše, palačinky, bramboráky, špagety s boloňskou směsí, houbová polévka, guláš, vinná klobása, nudle s mákem, knedlík s vajíčkem a uzeninou, zeleninový salát, těstoviny se sýrovou omáčkou, játra na houbách.

 
--- Pokud by měl někdo zájem o sjezdové lyžování, lze ode mne z Broumova vlastním autem dojíždět na sjezdovku do Janoviček (asi 7 km). Informace o sjezdovce najdete na http://lkbroumov.cz
 
--- Ubytování u mne v bytě v pokoji pro hosty a výpravy na Broumovsku se mnou, coby turistickým průvodcem, vše je určeno pouze pro nekuřáky.
--- Pokud je někdo kuřák a bude ochotný dodržet podmínku, že si sebou vůbec na dobu ubytování a výletování se mnou žádné kuřivo nepřiveze a vydrží během ubytování zcela bez kuřiva (tedy ani v bytě, ani venku), pak je možné ubytovat i kuřáka či kuřačku.
--- Ubytování je bez domácích mazlíčků.
--- Ubytovaní hosté se po bytě pohybují v přezůvkách, které můžeš mít vlastní, nebo je lze zapůjčit na místě.
--- Signál mobilních operátorů: T-mobile, O2, Vodafone je dobrý.
 
--- Broumov se nachází v Broumovském výběžku, který je ponořený do Polska a tvoří výplň mezi Krkonošemi a Orlickými horami. Broumov leží při polské hranic v okrese Náchod.
--- Pokud pojedete autem od Hradce Králové, od Rychnova nad Kněžnou, od Jičína či Dvora Králové, směřujte vždy směrem na Náchod. Po průjezdu Náchodem vás čeká Hronov, Police nad Metují a poslední před hranicí je Broumov.
--- Pokud pojedete autem od Liberce, Turnova, Semil a Trutnova, směřujte vždy na konec Trutnova, kde je výpadovka na Náchod u elektrárny Poříčí. Zde je před elektrárnou nenápadná odbočka vlevo směr Adršpach a za ním už jen Teplice nad metují a Broumov.
--- Pokud nemáš auto, nevadí, do Broumova se každý dostane i vlakem či autobusem a já budu po domuvě čekat na nádraží nebo na autobusové zastávce, abych ti pomohl se zavazadly.
 
KDO, CO, KDE, KAM
SOUBOR PDF
Broumov - příjezd do městečka a na ubytování
 
--- Ať už půjdete na výlet sami beze mne, nebo v rámci ubytování u mne se mnou jako s průvodcem, pokud se chcete podívat na fotografie z výletů na Broumovsku, otevřete si na úvodní stránce www.milan-skoda.cz vlevo rubriku Broumovsko a tam najdete podle abecedy desítky výletů.
--- Po kliknutí na foto se galerie fotografií pustí dokola automaticky.
privát bytový dům, byt a příslušenství
 
Milan Škoda - všechna práva vyhrazena od roku 2005