PRIVÁT (Broumovsko - Broumov)

Broumov je historické městečko ležící u polských hranic za hradbou skalních hřebenů Adršpašských skal, Teplických skal a Broumovských stěn. Jde tedy o skvělý startovací bod pro poznávání krás pískovcových skal z období svrchní křídy (cenoman a coniak, 97 - 88 milionů let zpátky). I když Broumov leží v pánvi ve výšce kolem 400 m n/m, okolní hradba hor a hřebenů skal dosahuje na svých vrcholcích výšky 700 - 900 m n/m. A zde v malébné pánvi obklopené horami a skalami nabízím turistům ubytování v bytě 3 + 1, kde jsou pro turisty a výletníky k dispozici 2 samostatné pokoje.

Tato stránka je určená pro výletníky, turisty a milovníky hor, skal, vodopádů a dalších krás přírody. Po kliknutí na vybrané téma v rozdělovníku (vlevo), se buď posunete níže, anebo se na daném místě otevře soubor v pdf formátu.
objednávky ubytování pan Škoda  
773 641 210
objednávky ubytování pan Škoda   metujkin@seznam.cz
turistický průvodce pan Škoda   773 641 210
turistický průvodce pan Škoda   metujkin@seznam.cz
tísňové volání   112
hasiči   150
policie   158
záchranka (do 10-ti minut)   155 nebo 491 413 106
tísňová linka skalní záchranné služby   441 489 210, 607 917 434, 602 447 113
poliklinika Broumov (několik praktických lékařů)   491 814 709, 491 426 274, 491 424 333
zubní pohotovost Broumovsko   rozpis
lékárna v budově Polikliniky po - pá: 7.30 - 15.30   607 036 321
nemocnice Broumov, Smetanova 91, Broumov   491 601 111
 
-SLUŽBY ZDARMA
--- Lůžko (povlečení, peřina, polštář).
--- Botník, přezuvky.
--- WC a koupelna (vana, umyvadlo, osuška, ručník).
--- wifi free.
--- Lednice a mikrovlná trouba v kuchyni.
--- V případě, že nemůžete přijet autem, lze přijet busem nebo vlakem. V obou těchto případech vás budu čekat na zastávce, pomohu se zavazadly a odvezu.
--- V případě zájmu a pokud budu mít volno, tak pro ubytováné mohu nabídnout bezplatně průvodce mezi skalami Broumovska, jak na výlet pěší, tak na kolo nebo v zimě na běžkách.
 
--- Ubytovací kapacita prozatím 3 osoby ve dvou místnostech.
 
--- Lze se domluvit na stravování vlastním (obchod s potravinami, Lídl, je od ubytování vzdálen zhruba 10 minut pěší chůzí a restaurace asi 15 minut pěší chůze). Vlastní vaření v místnosti možné není. Nebo se lze domluvit na pobytu se snídaní, nebo na pobytu s polopenzí, tedy se snídaní a s večeří (připravím). Vše se odvíjí od vzájemné domluvy.
--- Pitný režim - během pobytu je k dispozici zdarma voda, šťáva, kakao, mléko, minerálky, čaj nebo káva.
 
--- Auta - osobní vozidla mají k dispozici parkoviště přímo před bytovým domem.
 

--- Co se týče plateb za ubytování u mne v bytě (bydlím v bytovce, ve 3. patře, na kraji Broumova), žádné zálohy dopředu nevybírám. Platba probíhá v hotovosti až na místě před odjezdem. Přesnou cenu za noc bez stravy nebo za noc se snídaní a s večeří nemám určenou a je čistě na domluvě jak se domluvíme. V každém případě to bude určitě daleko méně, než se dnes platí v pensionech nebo v hotelu.

--- Nebo se můžeme domluvit na výměně výletování a všechno bude zdarma. Přijedeš ke mně na dva tři dny na výletování do skal, budeš mít u mne nocleh v samostatném pokojíčku pro hosty, může být i snídaně a večeře a to samé pak bude až přijedu já k tobě. Můžeme chodit na výlety v mém okolí a pak ve tvém okolí. A nikdo nebude nikomu nic platit, prostě jen výměna ubytování a stravy, zdarma. A vše čistě jenom jako turistické přátelství bez vedlejších úmyslů.
--- Pokud nemáš dobrý fotoaparát a chceš si uchovat pěkné fotografie z výletování po Broumovsku, tak si přivez sebou flešku, protože já budu na výletě fotit (popřípadě mám už danou trasu nafocenou) a před odjezdem ti všechny fotky nakopíruju na tvou flešku, aby sis je mohl/a odvézt domů.
---V případě vstupu do skal, nebo do památek, si platíš vstupné dle aktuálního ceníku na pokladně. Adršpašské skály (kolem 150 - 200 Kč), Teplické skály (kolem 100 - 150 Kč), Benediktinský klášter (kolem 130 - 150 Kč), středověký kostelík (kolem 40 - 50 Kč).
 

Takto se mnou zhruba vypadá turistický den, pokud u mne budeš nocovat

- 08.00 host přichází do kuchyně na připravenou snídani (pokud si ji objednal)
- 08.30 - 09.00

vyrážíme na výlet podle domluvy, ráno se stavíme cestou v Lídlu (je kousek za rohem), kde je možnost koupit si něco sebou na výlet

- 16.00 - 18.00 návrat z výletu, hygiena, odpočinek
- 18.00

host přichází do kuchyně na připravenou večeři (pokud si ji objednal)

- 18.30 - 19.00

domluva na výletování na další den, host se přesune do svého pokoje k odpočinku a vidíme se zase ráno druhý den na snídani (nebo si v případě zájemu můžeme zahrát karty, podívat se na film, jít na večerní procházku)

 

Snídaně je na stole formou bufetu (švédské stoly), kde připravím různé potraviny, a host si dá, na co bude mít chuť, nebo připravím teplou snídani podle přání. Na výběr k snídani bývá - míchaná vajíčka, pečivo, zeleninový salát, obložené talíře (šunka, sýr), paštika, palačinky, makový závin.

 

Večeře je teplá s obsluhou, a k večeři bývá na výběr - sekaná, kuřecí stehno, brambory, bramborová kaše, palačinky, bramboráky, špagety s boloňskou směsí, houbová polévka, guláš, vinná klobása, nudle s mákem, knedlík s vajíčkem a uzeninou, zeleninový salát, těstoviny se sýrovou omáčkou, játra na houbách.

 
--- Pokud by měl někdo zájem o sjezdové lyžování, lze ode mne z Broumova vlastním autem dojíždět na sjezdovku do Janoviček (asi 7 km). Informace o sjezdovce najdete zde.
 
--- Ubytování u mne je určeno pouze pro nekuřáky.
--- Pokud je někdo kuřák a bude ochotný dodržet podmínku, že si sebou vůbec na dobu ubytování a výletování se mnou žádné kuřivo nepřiveze a vydrží během ubytování zcela bez kuřiva (tedy ani v bytě, ani venku), pak je možné ubytovat i kuřáka či kuřačku.
--- Ubytování je bez domácích mazlíčků.
--- Ubytovaní hosté se po bytě pohybují v přezůvkách, které můžeš mít vlastní, nebo je lze zapůjčit na místě.
--- Signál mobilních operátorů: T-mobile, O2, Vodafone je dobrý.
 
--- Broumov se nachází v Broumovském výběžku, který je ponořený do Polska a tvoří výplň mezi Krkonošemi a Orlickými horami. Broumov leží při polské hranici v okrese Náchod.
--- Pokud pojedete autem od Hradce Králové, od Rychnova nad Kněžnou, od Jičína či Dvora Králové, směřujte vždy směrem na Náchod. Po průjezdu Náchodem vás čeká Hronov, Police nad Metují a poslední před hranicí je Broumov.
--- Pokud pojedete autem od Liberce, Turnova, Semil a Trutnova, směřujte vždy na konec Trutnova, kde je výpadovka na Náchod u elektrárny Poříčí. Zde je před elektrárnou nenápadná odbočka vlevo směr Adršpach a za ním už jen Teplice nad Metují a Broumov.
--- Pokud nemáš auto, nevadí, do Broumova se každý dostane i vlakem či autobusem a já budu po domuvě čekat na nádraží nebo na autobusové zastávce, abych ti pomohl se zavazadly.
 
KDO, CO, KDE, KAM
SOUBOR PDF
Broumov - příjezd do městečka a na ubytování
 
--- Ať už půjdete na výlet sami beze mne, nebo v rámci ubytování u mne se mnou jako s průvodcem, pokud se chcete podívat na fotografie z výletů na Broumovsku, otevřete si na úvodní stránce www.milan-skoda.cz vlevo rubriku Broumovsko a tam najdete podle abecedy desítky výletů.
--- Po kliknutí na foto se galerie fotografií pustí dokola automaticky.
privát bytový dům, byt a příslušenství
 
Milan Škoda - všechna práva vyhrazena od roku 2005